IMG 20210920 1315145 20 września 2021 roku na strzelnicy sportowej Wojskowego Klubu Strzeleckiego Zawisza Bydgoszcz rozegrano finał wojewódzkich 60 Zawodów Strzeleckich ,,O Srebrne Muszkiety 2021”. Zawody mają charakter ogólnopolski i są rozgrywane w kolejnych etapach: szkolnym, wojewódzkim i centralnym. Organizatorem eliminacji wojewódzkich było Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i WKS Zawisza Bydgoszcz.

Zawody otworzył przedstawiciel KO w Bydgoszczy Pan wizytator Sławomir Koniczyński i prezes  WKS Zawisza Bydgoszcz Pan Adam Graduszewski .

W zmaganiach strzeleckich wystartowało sześć trzyosobowych drużyn z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą na nowoczesnej strzelnicy, strzelając z karabinka sportowego kal. 5,6 mm. Mieli do oddania 60 strzałów ocenianych w pozycji leżącej, w czasie 50 minut do tarczy oddalonej na odległość 50m.

Wyniki były liczone jak na zawodach najwyższej rangi światowej.

    Drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie w składzie: Paulina Panfil, Zuzanna Szymkiewicz, Alicja Konwent w klasyfikacji drużynowej kobiet wywalczyła  II miejsce ulegając jednej reprezentacji z XI LO z Bydgoszczy.

Najlepiej z drużyny z ,,Mechanika” strzelała Paulina Panfil.

Dziewczęta zasłużyły na słowa pochwały, pokazały wielką wolę walki i zaangażowanie.

Jak zwykle można na nie liczyć. Potwierdziły to również te zawody.

Opracował: Krzysztof Rosiński

Drużyna z Mechanika KRosiński Alicja Konwen Zuzanna Szymkiewicz Paulina Panfil          Zgodnie z kalendarzem  imprez Rejonowej Organizacji LOK w  Kruszwicy, w niedzielę 5 września 2021 roku  na strzelnicy KOM_ROL w Kobylnikach odbyły się  Zawody  Strzeleckie  o Puchar Burmistrza  Miasta Kruszwica. 

Organizatorem  zawodów był Klub Strzelecki  w Kobylnikach i Rejonowa Organizacja LOK  w Kruszwicy.

   Zawodnicy rywalizowali w konkurencji 20 strzałów ocenianych, po 5 strzałów do jednej tarczy ,w czasie 25 minut, w postawie leżącej z karabinków małokalibrowych kbks kaliber 5,6mm na odległości 50metrów.   Zuzanna Szymkiewicz odbiera dyplom dla drużyny z Mechanika 

 Drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego  w Radziejowie pod opieką   Krzysztofa Rosińskiego w składzie: Zuzanna Szymkiewicz, Alicja Konwent, Paulina Panfil , Jesiołowska Nikola, Marciniak Zuzanna   wywalczyła drugie  miejsce  w klasyfikacji drużynowej.

W klasyfikacji indywidualnej ,najlepiej z drużyny  z „Mechanika” strzelała Nikola Jesiołowska u zyskując 166 / 200  pkt.

Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, które wręczył prezes Rejonowej Organizacji LOK w Kruszwicy  Ryszard Greinert.

                                                               Opracował: Krzysztof Rosiński  

                                                                        Foto:  Archiwum Szkoły

Zapraszamy do udziału w  powiatowych obchodach 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które rozpoczną się o godz. 8.00 Mszą św. w kościele parafialnym  p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radziejowie. Dalsze uroczystości dla upamiętnienia Ofiar II Wojny Światowej odbędą się pod pomnikiem „Chwały Oręża Polskiego”.

Szkolne uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego o godzinie 10.00.

zaproszenie